شیرینی شب عید را با چه قیمتی بخریم؟ + جدول قیمت

قیمت شیرینی شب عید به گفته رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان افزایش نمی‌یابد. سری که به قنادی‌های بزنید می‌بینید قیمت انواع شیرینی کلی با مصوبه‌های اتحادهی متفاوت است. در حال حاضر قیمت انواع شیرینی‌تر بین ۲۶ تا ۳۷ هزار تومان و قیمت انواع شیرینی خشک بین ۲۲ تا ۳۰ هزار تومان است
کد خبر: ۲۵۷۸
|
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
شیرینی شب عید را با چه قیمتی بخریم؟ + جدول قیمت

فرارو- شب عید سر شیرینی‌فروشی‌ها حسابی شلوغ است. خودشان می‌گویند این تازه اول کار است و سه روز آخر فروششان به حداکثر می‌رسد. در این بین قیمت شیرینی‌ها نسبت به یکی دو ماه پیش تغییراتی داشته، هرچند رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان آن را تکذیب می‌کند. او در گفتگو با فارس می‌گوید قیمت شیرینی شب عید افزایش نمی‌یابد و یک جدول قیمت مصوب هم ارائه می‌کند. ما برای اینکه بهتر بفهمیم که در قنادی‌های سطح شهر چه می‌گذرد، سری به چند قنادی شاخص زدیم تا ببینیم قیمت انواع شیرینی در آستانه عید نوروز چقدر است.

قیمت مصوب شیرینی شب عید
رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان در گفتگو با فارس می‌گوید قیمت شیرینی‌های پرفروش از طرف اتحادیه مصوب شده و شیرینی‌فروشی‌ها اجازه افزایش قیمت ندارند. او درباره قیمت انواع شیرینی می‌گوید کیک یزدی ۱۵ هزار تومان، شیرینی‌تر ۲۶ هزار تومان، دانمارکی، ۲۱ هزار تومان، زبان ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان، پاپیونی ۲۱ هزار و ۵۰۰، برنجی ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. البته این قیمت‌ها برای شیرینی‌های درجه یک است و شیرینی‌های درجه دو قیمت متفاوتی دارند. رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان می‌گوید هر کیلو گرم شیرینی در قنادی درجه ۲ نسبت به قنادی درجه یک ۲ هزار تومان پایین‌تر است و بدین ترتیب قیمت کیک یزدی ۱۳ هزار تومان، شیرینی‌تر ۲۴ هزار تومان، دانمارکی ۱۹ هزار تومان، زبان ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان، پایونی ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان، برنجی ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

براساس گفته‌های رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان، قیمت انواع شیرینی مصوب اتحادیه مطابق جدول زیر است:انواع شیرینی

قیمت مصوب در قنادی‌های درجه دو

قیمت مصوب در قنادی‌های درجه یک

شیرینی تر

24 هزار تومان

26 هزار تومان

کیک یزدی

13 هزار تومان

15 هزار تومان

زبان

19 هزار و 500 تومان

21 هزار و 500 تومان

پاپیونی

19 هزار و 500 تومان

21 هزار و 500 تومان

نان برنجی

19 هزار و 500 تومان

21 هزار و 500 تومان

دانمارکی

19 هزار تومان

21 هزار تومان


گزارش میدانی از قنادی‌ها و قیمت متفاوت انواع شیرینی
ما به گفته‌های رئیس اتحادیه و اعلام قیمت مصوب اکتفا نکردیم و خودمان هم سری به قنادی‌های سطح شهر زدیم. عموما سراغ قنادی‌های درجه یک در مناطق مختلف تهران رفتیم تا ببینیم در هر کدام از آن‌ها قیمت انواع شیرینی چه وضعیتی دارد. آن منو‌هایی که ما دیدیم نه از نظر شکل و نه از نظر قیمت‌ها هیچ شباهتی با قیمت‌های مصوب اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان نداشت. به طور مثال قنادی‌ها هر کیلوگرم شیرینی‌تر را کمتر از ۲۶ هزار تومان نمی‌فروشند.
 
به گزارش فرارو، ارزان‌ترین شیرینی‌تر میوه‌ای در بین قنادی‌ها ۲۸ هزار تومان قمیت دارد و در بعضی قنادی‌ها با قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود. نان خامه‌ای بین ۲۶ تا ۲۹ هزار تومان فروخته می‌شود. رولت حدود ۳۰ هزار تومان قیمت دارد. حالا اگر رولت ویژه‌ای باشد قیمت بالاتر هم می‌رود.
 
به طور مثال رولت ناپلئونی و رولت مافین هر کدام کیلویی ۳۲ هزار تومان فروخته می‌شوند. البته بعضی قنادی‌ها آن را ۳۴ هزار تومان می‌فروشند. شیرینی لطیفه که از شیرینی‌های تبریز است کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان فروخته می‌شود. شیرینی ناپلئونی بعد از سریال پایتخت کلی به آمار فروشش اضافه شد. در حال حاضر هر کیلوگرم شیرینی ناپلئونی در قنادی‌ها ۲۷ هزار تا ۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

در بین شیرینی‌های خشک، شیرینی نارگیلی کیلویی ۳۵ هزار تومان است. اگر سراغ گردویی‌ها بروید قیمت به ۴۰ هزار تومان می‌رسد. کوکی گردویی در قنادی‌ها با قیمت کیلویی ۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود. قرابیه تبریز جدیدا در قنادی‌های تهران کلی طرفدار پیدا کرده. هر کیلو قرابیه تبریز در حال حاضر ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان قیمت دارد.
 
شیرینی دانمارکی که قمیت مصوب آن ۱۹ تا ۲۱ هزار تومان است، در قنادی‌ها حداقل ۲۳ هزار تومان قیمت دارد. قیمت بعضی از شیرینی دانمارکی‌ها به ۲۹ هزار تومان می‌رسد. شیرینی زبان که حس ناپلئونی خشک به آدم می‌دهد کیلویی ۲۳ هزار تومان فروخته می‌شود. در کنار همه این‌ها شیرینی پاپیونی تقریبا هم‌قیمت شیرینی دانمارکی است و ۲۲ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه می‌شود. 

می‌توانید به جای همه این‌ها با باقلوا دهان خود را شیرین کنید. البته قبل از آن باید فکری به حال قیمتش بکنید. باقلوا استانبولی در قنادی‌ها کیلویی ۳۴ هزار تومان قیمت دارد. بعضا قیمت به ۳۸ هزار تومان هم می‌رسد. باقلوا روسی تقریبا همین قیمت را دارد و ۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

انواع شیرینی

محدوده قیمت در قنادی‌های سطح شهر

نان خامه‌ای

26 تا 29 هزار تومان

شیرینی تر

28 تا 30 هزار تومان

رولت

30 هزار تومان

رولت ویژه

32 تا 37 هزار تومان

ناپلئونی

27 تا 30 هزار تومان

لوتکا

32 هزار تومان

خامه‌ای اکلر

28 تا 30 هزار تومان

لطیفه

30 تا 35 هزار تومان

اشترودل

28 هزار تومان

تارت میوه‌ای

28 تا 30 هزار تومان

باقلوا

34 تا 38 هزار تومان

شیرینی نارگیلی

35 هزار تومان

شیرینی گردویی

40 هزار تومان

کوکی گردویی

35 هزار تومان

دانمارکی

23 تا 25 هزار تومان

دانمارکی ویژه

25 تا 30 هزار تومان

زبان

23 تا 25 هزار تومان

پاپیونی

22 تا 24 هزار تومانارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰