۱۰ کاری که برای شاد بودن هرگز نباید فراموش کنید

۶۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است و بسیار مهم است که این میزان را ثابت نگه داشت. تأثیرات منفی کمبود آب از مشکلات ذهنی قدیمی مانند استرس و تمرکز کم تا علائم فیزیکی مثل سردرد و خستگی متفاوت است. از طرفی نوشیدن منظم آب باعث می‌شود ذهن باز و بدن پر انرژی باشد. اگر فراموش می‌کنید در طول روز به مقداری کافی آب بنوشید، می‌توانید از برنامه‌های هشداردهنده تلفن همراه خود جهت یادآوری استفاده کنید.
کد خبر: ۲۷۲۸
|
۱۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
۱۰ کاری که برای شاد بودن هرگز نباید فراموش کنید
زندگی امروز- حتماً در اطرافیان، دوستان و آشنایان شما هم افراد شاد و پر انرژی وجود دارند که هم‌صحبتی با آنها حال شما را هم خوب می‌کند. برخی افراد با داشتن دید مثبت به زندگی، غرق در شادی هستند و سعی می‌کنند از لحظه لحظه زندگی خود لذت ببرند. راز افراد خوشحال چیست؟ به غیر از ذهنیات مثبت و خوش‌بینانه، برخی عادات و فعالیت‌های روزمره و معمول زندگی باعث حس و حال بهتر در افراد می‌شود. بهتر است شما هم از این راههای شاد بودن اطلاع داشته باشید تا با خوشحالی و امید بیشتری زندگی را پیش ببرید.

دیجی مگ نوشت: باوری وجود دارد که می‌گوید استرس، اضطراب و نگرانی سلامت را به خطر می‌اندازد. محققان دانشگاه هاروارد مطالعه‌ای انجام داده‌اند تا ببیند آیا عکس این باور هم صحیح است و شادی و افکار مثبت می‌تواند موجب سلامت بیشتر شود. مطالعات اولیه امیدوار کننده‌اند. پس چگونه می‌توان با وجود استرس‌های روزانه، احساس شادی بیشتری داشت؟ پیدا کردن راههای شاد بودن خیلی هم سخت نیست؛ فعالیت‌های زیر می‌توانند حال و هوای شما را بهتر کند، انرژی بیشتری بدهد و شادترتان کند.

۱. به میزان زیاد آب بنوشید
۶۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است و بسیار مهم است که این میزان را ثابت نگه داشت. تأثیرات منفی کمبود آب از مشکلات ذهنی قدیمی مانند استرس و تمرکز کم تا علائم فیزیکی مثل سردرد و خستگی متفاوت است. از طرفی نوشیدن منظم آب باعث می‌شود ذهن باز و بدن پر انرژی باشد. اگر فراموش می‌کنید در طول روز به مقداری کافی آب بنوشید، می‌توانید از برنامه‌های هشداردهنده تلفن همراه خود جهت یادآوری استفاده کنید.

۲. غذای مناسب و سالم بخورید
خوردن فست فود و غذاهای مضر شاید اشتها و هوس شما به خوردن غذا را راضی نگه دارد، ولی نبود کالری می‌تواند شما را از مواد مغذی و لازم برای بدن محروم کند و باعث شود احساس بداخلاقی و کسلی داشته باشید. به عنوان یکی از راههای شاد بودن برای رژیم غذایی خود از غذاهای سالم و مغذی استفاده کنید. موادی مانند غذاهای دریایی تقویت کننده مغز، سبزیجات سبز ارگانیک و سیب زمینی شیرین حاوی آنتی‌اکسیدان فراوان در این دسته قرار می‌گیرند. زمانی که برنامه غذایی شما پر از مواد مغذی و مقوی باشد، علاوه بر اینکه انرژی و حالتان را بهتر می‌کند، باعث می‌شود میزان قند خونتان نرمال ماند و انرژی متعادلی داشته باشید.

۳. ورزش کنید
چه پیاده‌روی و دوی صبحگاهی داشته باشد و چه ورزش‌های حرفه‌ای را در باشگاه دنبال کنید، ورزش کردن یکی از راههای شاد بودن است و نقش بسیار زیادی در شادی بیشتر و حس بهتر دارد. ورزش کردن و حرکات فیزیکی اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد، بدنتان را قدردان شما می‌کند و باعث آزاد شدن اندورفین از مغز می‌شود. هورمون اندورفین احساس شادی و آرامش را افزایش می‌دهد و موجب می‌شود از استرس و نگرانی دور شوید.

۴. برنامه صبحگاهی داشته باشید
احساس گیجی و کسلی در صبحگاه، تا زمانی که ظهر برسد از بین می‌رود و بهبود پیدا می‌کند ولی اگر یک برنامه همیشگی را در صبح انجام دهید، می‌توانید این احساس رخوت و بی‌حالی را در طول روز کنترل کنید. به غیر از برنامه‌های بهداشتی همیشگی مانند شستن صورت و دوش گرفتن در ابتدای صبح، هر روز صبح چند دقیقه را به برنامه‌ریزی برای کارهای روزانه خود اختصاص دهید، اهداف خود را تعیین کنید و کمی حرکات مدیتیشن و تمرکز انجام دهید. این حرکات ذهنی باعث تمرکز ذهن می‌شود و اعتماد به نفسی به شما می‌دهد که بتوانید فعالیت‌های خود را در طول روز انجام دهید.

۵. قوانین را بشکنید
دستیابی به اهداف بزرگ زندگی نیاز به زمان زیادی دارد و به همین دلیل ندیدن نتیجه‌ای که مد نظر داریم، به راحتی احساس نامیدی به ما می‌دهد. هر از گاهی به خود پاداش دهید و به دوری کردن از برنامه بلند مدت یکنواخت خود، به خودتان فرصتی برای استراحت و آرامش بدهید. چند روزی به مسافرت بروید یا تفریحاتی که دوست دارید را انجام دهید. اگر این کارها باعث می‌شود برنامه غذایی سالم خود را بشکنید یا ورزش کردن را برای مدتی کنار بگذارید، نگران نباشید بعد از بازگشت به زندگی روزمره، مجدد آنها را پیش بگیرید.

۶. به اندازه کافی بخوابید
در کنار اینکه خوابیدن خستگی را از بدن خارج می‌کند، خواب آسوده شبانه باعث می‌شود فعالیت مغز به حداکثر ظرفیت خود برسد. کمبود خواب نه تنها انجام کارهای روزانه را با کاهش تمرکز سخت‌تر می‌کند، بلکه با احساس تحریک‌پذیری و بدخلقی حال فرد را نیز به هم می‌ریزد. اگر صبح که از خواب بیداری می‌شوید، چشمانتان به زور باز می‌شوند و هنوز خواب‌آلود هستید، سعی کنید شب‌ها زودتر به رخت خواب بروید یا در طول روز یک چرت کوتاه بزنید.

۷. شکرگزاری یکی از راههای شاد بودن است
برای کسی که در حقتان لطفی انجام داده است، یادداشت تشکر و سپاسگزاری بگذارید، حق‌شناس نعمت‌ها و داشته‌های خود باشید و زمانی را در طی روز برای مدیتیشن و تمرکز و تفکر به جنبه‌های مثبت زندگی خود اختصاص دهید. هرچه بیشتر این کارها را انجام دهید و تشکر و قدردانی خود را بیشتر کنید، احساس مثبت و شادی بیشتری می‌کنید. زمانی که برای داشته‌های خود شکرگزاری می‌کنید، نگران نداشته‌هایتان نیستید.

۸. تجربه‌های جدید داشته باشید
پول خوشحالی نمی‌آورد ولی می‌توانید با آن خاطره‌های شادی بسازید. به جای اینکه مبلغ زیادی را بابت گجت‌ها و لباس‌های جدید هزینه کنید، به سفر یک روزه بروید، بلیط کنسرت بخرید یا یک سرگرمی جدید را تجربه کنید. احساسی که از تجربه‌های جدید به دست می‌آورید، شاید کوتاه‌مدت باشند ولی تأثیر خود را در خاطر شما می‌گذارد و افکار شاد و مثبت را در ذهنتان تقویت می‌کند. اگر می‌خواهید جزو افراد شاد باشید از تلفن همراه دور شوید.

۹. اخم را از صورتتان بردارید
اگر احساس افسردگی می‌کنید، به خاطرات خوشایند و خوش زندگی‌تان فکر کنید و مثبت اندیش باشید. اخم را از بین ببرید و لبخند بزنید. خندیدن ساده است و همین کار ساده می‌تواند شادی را حتی برای مدت کوتاه به شما بازگرداند و احساسات منفی را دور کند.

۱۰. نیمه پر لیوان را ببینید
یکی از راههای شاد بودن این است که اگر زندگی برایتان سخت می‌شود، سعی کنید نکات مثبت آن را ببینید. درست این که دیدن نیمه پر لیوان آن هم در شرایط بد زندگی سخت است ولی اگر بتوانید خوش‌بین باشید، استرس و افسردگی خود را کاهش داده‌اید. به جای اینکه روی سناریوی سخت زندگی خود تمرکز کنید، چالش زندگی‌تان را بشکنید و سعی کنید مرحله به مرحله آن را حل کنید. به راه موفقیت خود بیندیشید و خود را در آن نقطه ببینید. زمانی که دید خود را باز کنید، می‌توان به مشکلات فائق آمد.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته: ۰